NAŠE PIVA

Bečvář šenkovní


Desítka Bečvář se vyznačuje vyváženou chutí, dobrou hořkostí, zlatavou barvou a kvalitním řízem.
Typ: světlé výčepní pivo, obsah alkoholu 4,4% .


Rychtář Fojt

Pivo Rychtář Fojt (původně Klasik) je typické střední plností, jemnou hořkostí, dobrým řízem a pěnivostí.

Typ: světlé výčepní pivo, obsah alkoholu 4%.


Klášter Premium

Klášter Premium je klasický představitel piva českého typu s lahodnou harmonickou chutí a výraznější hořkostí. Ve vaší orosené sklenici vytvoří nádherně smetanovou pěnu. Neprochází tepelným ošetřením, pasterizací, a proto chutná stejně jako ve starobylých sklepích pivovaru, vytesaných ve skále.

Typ: tmavý ležák nepasterizovaný, obsah alkoholu 5%.


Ježek kvasnicový

Kvasnicový Ježek je živé pivo s vitálními pivovarskými kvasnicemi, které chutná jako v dobách, kdy bylo dobré pivo nikoli výsadou, ale stavovskou ctí. Má vyváženou svěží chuť a kvalitní říz.

Ježek kvasnicový je pasterizovaný kvasnicový světlý ležák.

Typ: pasterizovaný kvasnicový světlý ležák, obsah alkoholu 4,9%.


IPA Flying Cloud

IPA (India Pale Ale) z Pivovaru Vysoký Chlumec na Sedlčansku je svrchně kvašené speciální pivo, při jehož výrobě používáme metodu studeného chmelení aromatickými odrůdami chmelů Amarillo a Cascade.

Díky metodě studeného chmelení získává pivo velmi intenzivní chuť, vůni a hořkost. Mimo typických vlastností piv ALE (vůně květin, rozinek, peckového ovoce) ucítíte v jeho vůni i chuti také intenzivní chmelové aroma s nádechem citrusů a mandarinek.

Typ: polotmavé speciální pivo, obsah alkoholu 5,5%.


Chlumecký Amber Ale

   Chlumecký Amber ALE je charakteristický zářivě jantarovou barvou (odtud název „amber“ – česky „jantar“) a hustou krémovou pěnou. Má plnou sladovou chuť s lehkým chmelovým dozníváním a s nádechem citrusů, medu a rozinek. Připravuje se ze tří druhů sladu – českého, bavorského a tmavého karamelového Caraaroma®, čtyř druhů chmele – dvou českých a dvou speciálních amerických. Kvašení obstarává vybraný kmen pivovarských kvasinek. Vyrábí se příležitostně.

Typ: polotmavý speciál, svrchně kvašený, obsah alkoholu 4,9%.