V roce 1904 byl na Buštěhradě založen Pěvecko dramatický spolek TYL. Tento spolek hrával v tehdejším hostinci U Bečvářů, kde byla roku 1924 na divadelním jevišti instalována opona, kterou namaloval p. Froněk z Kladna.
Na tuto historii úspěšně navázal v lednu roku 2014 vzniknuvší divadelní soubor KIX. V roce 2015 má divadelní soubor KIX za sebou více jak sedm repríz, které byly, soudě dle návštěvnosti, velice úspěšné. A jak jsme zde, na stránkách restaurantu U Bečvářů slibovali, budeme dále pro vás, spolu s divadelním spolkem KIX připravovat divadelní vystoupení.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Odkvétající kabaretní hvězda Georgette pronajímá ve svém pařížském bytě pokoje. A tak spolu na jedné adrese bydlí ještě klavíristka Jeanine, malířka Jacqueline a služebná Marie-Louisa. O tom, že soužití žen takto rozdílných temperamentů není jednoduché, nás přesvědčí hned expozice hry: Všechny obyvatelky bytu se nezávisle na sobě rozhodnou radikálně změnit život a všechny (opět bez vědomí těch ostatních) si podají inzerát. Majitelka bytu hledá nového nájemce, pianistka žáka, malířka model pro obraz Spartaka a služebná životního partnera. Všechny čtyři inzeráty mají náhodně stejnou značku: P.P.S., která však každá znamená něco jiného. Pak už jen zvoní zvonky u dveří a přicházejí zájemci. Čtvero mužů nejrůznějšího ražení se sice dostaví na správnou adresu, ale samozřejmě jak to bývá zrovna ve chvíli, kdy není doma správná inzerentka. Nebyla by to snad nejúspěšnější hra známého autora komedií Marca Camolettiho kdyby hned od začátku nezačalo docházet k zásadním nedorozuměním.